Jeśli mamy umiejętności i kwalifikacje,aby prowadzić własną formę, możemy spróbować swoich siłach. W Polsce każdego tygodnia zakładanych jest kilka tysięcy działalności gospodarczych.

Wiele zależy od rodzaju usług, jakie zamierzamy pełnić. Decyduje to o formie opodatkowania, którą możemy wybrać. Nie zawsze mamy tu pełną dowolność, jednak przy rzeczowym i profesjonalnym wsparciu biura księgowego, możemy odnieść wiele korzyści.

Urząd Skarbowy, ZUS I GUS

Zakładanie firmy jest procesem krótkim, ale składa się z pewnych etapów. Jeśli decyzja o firmie została już podjęta przechodzimy do wypełnienia wniosku CEIDG, dociera on do Ministerstwa Przedsiębiorczości, a potem do Urzędu Skarbowego, ZUSu i GUSu. Nie oznacza to jednak, że możemy o tych urzędach całkowicie zapomnieć. Co prawda dzięki profilom zaufania, oszczędzamy sporo czasu, ale w ciągu 7 dni od założenia działalności musimy pojawić się w ZUSie i wypełnić deklaracje dotyczące ubezpieczeń, bez tego, może się okazać, że mamy problem podczas wizyty u lekarza, ponieważ system nie będzie widział nas jako osób objętych zdrowotnym ubezpieczeniem.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów